Anamenü
Ürünler
Elektrik Malzemeleri
Adblue Ürünleri
Akaryakıt Pompaları ve Saha Ekipmanları>
Akaryakıt Dolum Ekipmanları
Akaryakıt Tabancaları ve Mafsallar
Dalgıç Pompalar
Plastik Akaryakıt Borusu ve Tesisat Malzemeleri
Bestobell Ürünleri Vanalar
Fibrelite Tank Üstü Menhol Kapağı
Forecourt Tank Üstü Menhol Kapağı
Akaryakıt Hortumu,Rekorlar, Breaakaway Kaplin
LPG Dispenser Ve Ekipmanlar
Opw Ürünleri
Tanker Sayaçları Ve Transfer Setleri
Tuthill Transfer Pompaları Ve Mekanik Sayaçlar
Westover Tank Üstü Menhol Kapağı
Yıkama Makineleri
Yol Mazgalları Ve Rogar Kapakları.
Diğer Ürünler
 
 
E-mail listesi
 
Ürünler / Dalgıç Pompalar
<< Önceki sayfa
Barbero Dalgıç Pompa
Kod : F-3
Barbero Dalgıç Pompa
Açıklamalar ve Detaylar :
Akaryakıt İstasyonlarında Tehlike Bölgeleri sınıflandırılmıştır.
Bu bölgeler;
Bölge 0
Tank dolum bağlantılarının bulunduğu herhangi bir menholün ve
akaryakıt tankının içi. (Bu mahalde sürekli akaryakıt buharı mevcuttur)
Bölge 1
Pompa ve pompa kasasının iç bölümü, havalandırma ağızlarının yakın çevresi,kısmi veya yer altı kuyuları ve diğer çukur alanlar
Bölge 2
Zaman zaman olabilecek dökülmelerden veya akaryakıtla temasta olan
tesis ve ekipmandan yayılan buhardan etkilenebilecek diğer bölgeler

TOPRAKLAMA
Akaryakıt tanklarında kullanılan dalgıç pompalar, ex-proof bölge olarak
0. Bölgede çalıştığından çok güvenli olmalıdırlar. Bundan dolayı BARBERO dalgıç pompalarda topraklama,dalgıç motorundan topraklama kablosu ile direkt olarak yapılmaktadır.

TERMİK PROBE
Ayrıca bu bölgede sıcaklık çok önemlidir. Dalgıç pompalar, özellikle
tankta mal azaldığında veya tamamen bitiğinde yani kuru çalıştığında
oldukça fazla ısınırlar. BARBERO dalgıç pompalarda aşırı ısınmaları önlemek
 için motor içine yerleştirilmiş termik probe vardır. Bu probe aşırı ısınmaları algılayarak motor kontaktörünü dolayısıyla motoru devre dışı bırakır.
Diğer marka ürünlerde bu yoktur. Tanka harici probe takarak bu işlemi yapabilirler. Bu da extra fiyat demektir.
 

LEAK DEDEKTÖR
BARBERO dalgıç pompalarda Leak dedektör kafa üzerinde akuple ve piston tip olarak tasarlanmıştır.Yani diğer markalarda olduğu gibi ayrıca satılmamakta ve diyafram tip değildir. Piston tip leak Dedektörü daha kullanışlı ve uzun ömürlüdür.Ayrıca gerektiğinde tamir yapılabilmektedir.
Piston tip leak dedektörler her yakıt için kullanılabilmektedir.  Oysa ki diyafram tip leak dedektörlerde benzin ve motorin için ayrı dedektörler kullanılmakta ve dalgıç pompa ilk montajında  dalgıç kafasında bulunmamaktır.

HAVA TAHLİYE SİSTEMİ
BARBERO dalgıç pompaların Leak dedektörü ile akuple olarak dizayn edilmesinin başka bir nedeni de dalgıç kafasının hava seperatörü işlevinin olmasıdır. Bu özellik leak dedektörün daha sağlıklı çalışmasını, mal bitiğinde (yani sisteme hava girdiğinde) Leak dedektörü sökmeden havanın sistemden atılmasını  ve dalgıç pompa içindeki havanın kolayca tahliye edilmesiyle motorun daha rahat çalışmasını sağlamaktadır.

MOTOR-POMPA MUHAFAZASI
BARBERO dalgıç pompalarda motor-pompa gömleği paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Diğer markalarda bu gömlek alüminyumdur. Dolayısıyla BARBERO dalgıç pompalar, daha dayanıklı ve  sağlamdır

FİLTRE SİSTEMİ
BARBERO dalgıç pompalarda, diğer markalarda  olmayan filtre bulunmaktadır. Bu filtre hem sistemin daha sağlıklı çalışmasını hem de yakıtta  olan pislikleri dispensere ulaşmamasını sağlamaktadır. Bu filtre paslanmaz çelik telden olup, temizlenebilir özelliktedir.

 

 

 

Alt Yapı Tesisat Resimleri l Elektrik Resimleri l LPG TANKI l Anasayfa l Şantiyelere Tank Tesisat Otomasyon Ve Pompa Temini l Satılık Benzin İstasyonları. l ÖRNEK RESİMLER VE PROJELER l Sıvı Dolum Makinası l REVİZYONLU AKARYAKIT TABANCALARI l Otomatik Yağ Dolum Makinası l Yarı Otomatik Yağ Dolum Makinası. l Adblue Ürünleri l Elektrik Malzemeleri l BEYLİK DÜZÜ İETT GARAJI. l OTOMATİK DOLUM SİSTEMLERİ l MOBİL KONTEYNER,YAKIT İSTASYONU l Konteyner Mobil Tank l HİDROMEK ANKARA. l işpet ürün kataloğu l Hoşgeldiniz l Altyapı Ürünleri l Dolum otomasyon sistemleri l Yeni Akaryakıt Pompaları. l Akaryakıt Pompaları ve Saha Ekipmanları> l Hakkımızda l MADENİ YAĞ DOLUM TESİSLERİ l 2.El Sattılık LPG Dispenser l Otomatik Jeneratör Dolum Sistemi. l Tank otomasyon sistemi l Akaryakıt Hortum Rekorları l Benzin İstasyonu Elektirik Taahüt İşleri l İletişim l 2.El Satılık Akaryaıt Pompaları l Akaryakıt Dolum Ekipmanları l Adblue sistemleri l Pompa otomasyon sistemleri l Benzin İstasyonu Alt Yapı Tesisat İşleri l Tank otomasyon sistemi l Akaryakıt Tabanca Arkası Mafsallar l Akaryakıt Tabancaları ve Mafsallar l Brakweyler l Dalgıç Pompalar l Benzin İstasyonu Kanopi Çelik ve Tonoz İmalatı l Pompa otomasyon sistemleri l Öztürkler Petrol OPET Silivri Ortaköy. l Benzin İstasyonu Tank Yerleştirme Hizmetleri l Plastik Akaryakıt Borusu ve Tesisat Malzemeleri l Mafsallı Akış Kontrol Ünitesi l Egemen Petrol Çatalca 1.İstasyon POAŞ l Nipeller l Bestobell Ürünleri Vanalar l Diğer Ürünler l Çeşme Ulusoy SHELL Liman İşletmeleri l Fibrelite Tank Üstü Menhol Kapağı l Forecourt Tank Üstü Menhol Kapağı l Han Petrol ALPET Benzin İstasyonu Antalya l Taşıt Tanıma Ekipmanları ve Mafsalları l Akaryakıt Hortumu,Rekorlar, Breaakaway Kaplin l Kayıkçı Petrol AKPET Benzin İstasyonu Esenyurt l LPG Dispenser Ve Ekipmanlar l Opw Ürünleri l Tanker Sayaçları Ve Transfer Setleri l Tuthill Transfer Pompaları Ve Mekanik Sayaçlar l Westover Tank Üstü Menhol Kapağı l Yıkama Makineleri l Yol Mazgalları Ve Rogar Kapakları. l Diğer Ürünler l
İşpet Akaryakıt ve otomasyon Sistemleri Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 ispet.com.tr
info@ispet.com.tr